SEAT Klubas: Kaip veikia stabdžių kaladėlės ir kokie stabdžių diskai yra tinkami „Seat“ automobiliams?
Naujienos    Forumas    Klubas    Susitikimai    Galerija    Video    Automobiliai    Istorija    Autosalonai    Siuntiniai    Paieska    Kontaktai
     

 

     
Vardas:       
Slaptažodis:
Prisiminti
  

 
 

Šiuo metu naršo:
svečių: 28, narių: 0 ...


Daugiausia: 236 (n: 0, s: 236) - Grd 30 : 00:57
Nariai: 2518. Naujausias: Ernest

 
21-03-29

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad stabdžių kaladėlės yra vienas iš pagrindinių stabdžių sistemos elementų. Jos montuojamos tiek automobilio priekyje, tiek ir gale. Taipogi, šios detalės sudaro vieną iš trinties porų elementų. Jos yra tvirtinamos stabdžių suporte, kuris, vairuotojui nuspaudus stabdžių pedalą, spaudžia kaladėles, kurios savo ruožtu ima liesti ir spausti stabdžių diskus. Tokiu būdu tarp jų atsiradusi trinties jėga sustabdo rato sukimąsi. Stabdant automobilį šiai detalei tenka itin didelė apkrova. Laikui bėgant, dėl nuolatinės trinties stabdžių kaladėlės dėvisi ir jas reikia pakeisti naujomis. Svarbu žinoti, kad priekinės kaladėlės susidėvi kur kas greičiau, nei galinės.
Kitas trinties porų elementas yra diskas. Jis yra sumontuotas ant rato stebulės ir sukasi kartu su ja. Stabdžių diskai sukurti taip, kad užtikrintų stabdžių kaladėlių paviršiaus švarumą ir lygumą, bei palengvintų dujų, drėgmės ir purvo pasišalinimą. Ieškant geriausiai tinkančių stabdžių diskų būtent „Seat“ automobiliams, rekomenduojama rinktis iš „Febi Bilstein“, „Brembo“ ir „Bosch“ gamintojų.


Šių gamintojų stabdžių diskai puikiai atlaiko ekstremalias sąlygas ir užtikrina maksimaliai efektyvų stabdymą. Būtent šie gamintojai patenka tarp tų, kurie daug investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą, o tai padeda pasiekti tikrai aukštą jų produktų kokybę ir našumą. Priekinės automobilio ašies stabdžių diskai kaip ir stabdžių kaladėlės susidėvi greičiau už galinius. Šias detales dėl susidėvėjimo ir korozijos būtina tikrinti reguliariai. Priekiniai diskai dažnai deformuojasi ir dėl greitų temperatūros pokyčių, o galiniai yra labiau linkę surūdyti. Tačiau šie požymiai pasireikš kur kas rečiau, jeigu savo „Seat“ automobiliui stabdžių diskus rinksitės būtent iš aukščiau paminėtų gamintojų.
Taipogi, reikėtų atkreipti dėmesį, kad geriau yra rinktis stabdžių kaladėles ir diskus, kurie turi panašią sudėtį ir yra gaminami to paties gamintojo. Tai užtikrina efektyvesnį našumą.
Ankstesnė naujiena:
SEAT Leon 2020m
skaitliukas