SEAT Klubas: Palyginamasis testas : Alfa Romeo Giulietta prieš Seat Leon FR
Naujienos    Forumas    Klubas    Susitikimai    Galerija    Video    Automobiliai    Istorija    Autosalonai    Siuntiniai    Paieska    Kontaktai
     

 

     
Vardas:       
Slaptažodis:
Prisiminti
  

 
 

Šiuo metu naršo:
svečių: 40, narių: 0 ...


Daugiausia: 147 (n: 0, s: 147) - Kov 13 : 10:34
Nariai: 2482. Naujausias: beeflower44

 
12-12-06Šiuo metu naujų automobilių rinkoje pasirinkimo laisvė yra beprotiškai plati. Nors tradiciniai sedanai po truputį mutuoja ir praranda populiarumą, tuo tarpu šeimyniniai hečbekai yra kaip niekada populiarūs.

Daugelis automobilių gamintojų savo modelių gamoje turinčios kompaktiškų hečbekų, juos dažniausiai lygiuoja su šio segmento populiariausiuoju - Volkswagen „Golf“. Tačiau ar tikrai kiekvieną naują modelį reikėtų lygiuoti būtent su „Golf“? Galbūt, tačiau yra du automobiliai, kurie jau daugelį metų yra pozicionuojami, kaip lygiaverčiai konkurentai. Jie yra Seat „Leon“ ir Alfa Romeo „Giulietta“.

Nors daugeliui gali pasirodyti, kad jie yra visiškai skirtingų tipų automobiliai, suklysite, nes Seat ir Alfa Romeo turi net labai daug ką bendro.

Alfa Romeo buvęs dizaineris Walteris de‘Silva kadaise sukūrė beveik visą kompanijos modelių gamą, vėliau perbėgo į Seat, kuriuose iki šiol matyti Alfa Romeo automobilių bruožai. Dabar jis dirba Volkswagen vyriausiuoju dizaineriu ir pataria kitoms VAG koncerno markės.Volkswagen vadovybė jau ne kartą yra pareiškusi, jog Seat yra sportiškesnė alternatyva Alfa Romeo automobiliams. Nors daugeliui galvose iškart pasigirs argumentas, jog Seat yra tiesiog gražesniais rūbais aprengtas Volkswagen, o Alfa Romeo yra tiesiog gražesnis Fiat‘as, tokius pasisakymus iškart reikėtų išmesti į šiukšlių dėžę, o „ekspertus“ paprašyti išeiti iš kambario.

Tiek vienas, tiek kitas automobilis yra tiesioginiai konkurentai, nes šių automobilių pirkėjai reikalauja stilingo, praktiško, smagiai valdomo, išskirtinio automobilio. O „Giulietta“ ir „Leon“ šiuos punktus atitinka tiesiog puikiai.

Dizainerio aritmetika

Šį mūsų palyginamąjį testą galime tikrai pavadinti pačiu stilingiausiu, nes tiek Seat „Leon“, kuris buvo apipavidalintas „FR“ apdaila, tiek „Giulietta“ yra savo išvaizda išsiskiriantys automobiliai. Nors prekyboje antrosios kartos „Leon“ pasirodė dar 2005 metais, tačiau subtilus kosmetiški atnaujinimai automobilį daro vis dar patraukliu. O jeigu dar pridėsite ir agresyvesnę „FR“ apdailą, „Leon“ atgimsta naujomis spalvomis.

„Giulietta“ tuo tarpu yra jaunesnis už „Leon“, kurio naujoji karta prekyboje pasirodys jau kitais metais. Alfa Romeo naująjį kompaktinės klasės kozirį parodė 2010 metais. Šis naujasis modelis kartu su mažuoju „MiTo“ turėjo vesti markę į atgimimą, tačiau susidūrus su finansinėmis problemomis ir nepalankia ekonomine padėtimi, kompanijos plėtra buvo nukelta į ateitį.

Kitaip negu „Leon“, kurio išvaizda svyruoja tarp stilingo ir paprasto, „Giulietta“ gali pasigirti savo išskirtinumu. Šio automobilio nesumaišysite su jokiu kitu, o tai yra labai didelis privalumas, jeigu trokštate išsiskirti iš minios. Norėdami tai padaryti su Seat „Leon“, teks greičiausiai įsigyti pačią galingiausią „Cupra“ modifikaciją, nes tokio dėmesio, kaip "Giulietta", mūsų bandytas „Leon FR“ nesulaukė.

Tokia pati koncepcija vyrauja ir automobilių viduje. Seat vidus yra labai paprastas naudoti, su mažomis, maloniomis, sportiškomis detalėmis. Mažas, agresyvių formų vairas, sportiški ciferblatai, kūną apgaubiančios sėdynės išduoda automobilio charakterį ir paskirtį, kurioje jis norėtų būti naudojamas. Aišku kompanijos inžinieriai nepamiršo, jog kartas nuo karto „Leon“ galite panaudoti kelionei į darbą ar kelionei, todėl visi instrumentai sudėlioti taip, jog pasiektumėte vos ištiesę ranką. Nereikės pasilenkti į šoną ar žemyn.Alfa Romeo nebūtų Alfa Romeo, jeigu neturėtų savo asmeninių sprendimų, kaip reikia sukurti automobilio interjerą. Stilių, paprastumą ir eleganciją mėgstantys pirkėjai tikrai pamils „Giulietta“. Interjere išlaikytas paprastumas ir rafinuotumas. Iš pirmo žvilgsnio galima pagalvoti, jog „Leon“ ir „Giulietta“ yra skirti kitoms pirkėjų grupėms.

Pozicijų skirtumai

Skirtumai tarp abiejų modelių išryškėja vairuotojo pozicijoje, daiktų dėtuvių talpa, bagažinės tūriu, surinkimo kokybe ir gale sėdintiems keleiviams suteikta erdve.

Pradėkime turbūt nuo vairuotojo pozicijos, kurią lengviau ir patogiau surasti yra mūsų bandytame Seat „Leon FR“ modelyje. Seat automobilyje vairuotojo ir keleivio sėdynės turi geresnį šoninį prilaikymą, taip pat jame daugiau erdvės gale sėdintiems keleiviams. O didesni ir truputėlį platesni langai vairuotojui suteikia geresnį matymo lauką.

Tuo tarpu sėdint „Giulietta“ automobilyje, susidaro įspūdis, jog sėdime sportiškame kupė automobilyje. Žemesnė stogo linija, truputėlį mažesni langai, kietesnės sėdynės, metalinė bėgių perjungimo svirtis tikrai sudaro įspūdį, jog sėdime ne šeimyniniame hečbeke.Perkant kompaktišką hečbeką, visi pirkėjai pasamonėje turi norą, jog bent kartą į metus jis turės pasitarnauti praktiškose situacijose.Pavyzdžiui šeimyninėje kelionėje ar pervežant naują televizorių. Abudu automobiliai turi panašų skaičių ir panašaus dydžio daiktų dėtuvių, kuriose tilps įvairūs daiktai. Pradedant piniginėmis, išmaniais telefonais ir baigiant kavos puodeliais.

Nepabėgant toli nuo puodelių laikiklių, „Leon FR“ šioje pozicijoje laimi. Puodelių laikiklis yra suprojektuotas šalia pavarų perjungimo svirties, tad norint paimti puodelį ir iš jo atsigerti, vairuotojas galės neatitraukti akių nuo kelio. Tą patį veiksmą norint atlikti Alfa Romeo „Giulietta“ automobilyje, teks pasisukti į šoną, nes puodelių laikikliai yra iškart po centriniu porankiu, o tai yra nelabai patogu.

Bagažo skyriaus talpa abiejų automobilių yra panaši. „Leon FR“ turi 341 litro, o „Giulietta“ turi 350 litrų dydžio bagažinę. Pakrovimo angos yra taip pat labai panašios, didelio skirtumo tarp jų tikrai nepajusite. Abudu automobiliai tiek pat taškų surinktų talpumo kategorijoje ir nulenkus galines automobilių sėdynes.

Skirtumai išryškėtų, jeigu galines automobilių sėdynes atlenktume atgal ir ten pasodintume žmones. Alfa Romeo "Giulietta" paaukojo gale sėdinčių keleivių erdvę dėl stiliaus. Dėl žemos galinės stogo linijos ant galinių sėdynių patogiai galėtų įsitaisyti žmogus ne aukštesnis negu 1,85 metro ūgio. Kojoms vietos aukštesnio ūgio žmonės čia bus, tačiau galva gali remtis į stogą, tad išeitis būtų atsisėsti į priekį. Tuo tarpu Seat „Leon“ tokios problemos neturi. Kojoms vietos yra panašiai, kaip ir Alfa Romeo automobilyje, tačiau galvai vietos tikrai bus daugiau.Bene paskutinis pasivaikščiojimas po automobilių interjerą yra dėl surinkimo kokybės. Kuriame automobilyje panaudotos medžiagos pasakyti yra sunku, nes tiek Seat tiek Alfa Romeo automobiliuose panaudotos kokybiškos medžiagos. Visgi vertinant pirmąjį įspūdį įsėdant į automobilį, Alfa Romeo "Giulietta" interjeras patiktų labiau negu Seat "Leon FR".

Arklių kaimenės ganykla

Į mūsų rankas pateko jau anksčiau bandytas „Leon FR“ su benzininiu 1,4 litro agregatu, kuris išvysto 125 arklio galias. Tuo tarpu elegantiškoji „Giulietta“ buvo aprūpinta ženkliai kultūringesniu agregatu – 1,4 litro benzininiu varikliu, kuris išvysto 170 arklio galių.

Kadangi abudu automobiliai yra nevienodų jėgų, čia nuspręsti laimėtoja būtų kvaila. Visomis prasmėmis Alfa Romeo „Giulietta“ sumontuotas agregatas lenkia Seat „Leon FR“ motorą, kad ir kaip jis priešintųsi. Visgi norėtume pateikti skirtumus, privalumus ir trūkumus.Reikėtų pradėti nuo galingesnės „Giulietta“, kurios „MultiAir“ agregatas išvysto 170 arklio galių ir 230 NM sukimo momentą, iki 100 km/h įsibėgėja per 7,8 sekundės. Ne veltui šis agregatas yra laimėjęs keletą tarptautinių apdovanojimų, nes po vangokų benzininių motorų „159“ ir „Brera“ modeliuose, šis „MultiAir“ motoras yra tiesiog nuostabus. Galia juntama beveik visame sūkių diapazone, turbinos uždelsimo beveik nesijaučia. Kadangi sukimo momentas yra pasiekiamas vos ne nuo pačių žemiausių sūkių, vienas malonumas turėti automobilį su šiuo agregatu. O ir po ilgos pertraukos atrodo, jog azartiškasis Alfa Romeo garsas vėl sugrįžo į šios markės automobilius. Didžiausias šio variklio privalumas yra kuro sąnaudos, kurios mūsų bandymo metu buvo 7,4 litro šimtui kilometrų. Elgėmės tikrai ne, kaip patys geriausi vairuotojai pasaulyje, nes esant aukštesniems sūkiams variklis tiesiog dainuoja, o po kurio laiko tai tampa savotiška priklausomybe.

Antrasis pretendentas iš Seat stovyklos taip pasigirti negali. 1,4 litro ir 125 arklio galių variklis iš pirmo žvilgsnio popieriaus skiltelėje atrodo, jog tai visiškai netinkamas agregatas į sportiškas ambicijas pretenduojančiam hečbekui. Jis išvysto 200 NM sukimo momentą, iki 100km/h įsibėgėja vos per 9,8 sekundės ir pasiekia maksimalų 197 km/h greitį, tad iškart daugelis pagalvosite – “kur čia tau sportiškas automobilis?”. Iš dalies sakote tiesą, bet yra ir kita medalio pusė, kurią Seat įgyvendino puikiai. Vairuojant mūsų bandytą "Leon FR" galioja faktorius, kai silpnesnis variklis gali suteikti greitesnio automobilio įspūdį. Norint išgauti viską iš šio motoro, reikia jį spausti prie ribos ir džiaugtis išmetimo sistemos skleidžiamais privalumais. Toks vairavimo būdas neigiamai atsilieps vidutinėms kuro sąnaudoms, tačiau norint nusiimti klouno batus, Seat "Leon FR" sumontuotas 125 arklio galių motoras aprimsta kartu su vairuotoju. Mūsų bandymo metu, Seat „Leon FR“ borto kompiuteris rodė 7,3 litro vidutines kuro sąnaudas šimtui kilometrų. Nors tai yra mažiau už „Giulietta“, tačiau išgauti geriausią rezultatą iš Seat "Leon FR" reikia įdėti daugiau pastangų.


Kiekvienas savo kampelyje


Visgi abudu kompaktiški hečbekai turi vieną labai bendrą bruožą – Seat „Leon FR“ ir Alfa Romeo„Giulietta“ pretenduoja tapti vairuoti mėgstančių pirkėjų draugais. Skirtumai tarp abiejų automobilių valdymo savybių būtų tokie : „Leon FR“ yra labiau orientuotas azartiškam vairuotojui, kuris nuolatos atrodo lenktyniauja su savimi. Seat „Leon FR“ jaučiasi aštresnis, truputėlį gyvesnis, lengvesnis ir geriau reaguojantis į komandas. Alfa Romeo „Giulietta“ tuo tarpu yra linkęs į komfortą mėgstančių vairuotojų pusę. Nenorime sudaryti įspūdžio, jog "Giulietta" nemoka "šokti", automobilis gali tą patį, kaip ir Seat „Leon FR“, tačiau tos gyslelės, kurios reikia vairuoti mėgstančiam entuziastui čia nėra. Automobilis tiesiog neprovokuoja elgtis, kaip chuliganui.

Piniginės storio skirtumai

Štai čia ir bus dilema, kurį automobilį pasirinkti. Mūsų bandytas „Leon FR“ su 1,4 litro benzininiu agregatu kainuoja nuo 63,560 litų. Tuo tarpu „Giulietta“ su 170 arklio galių išvystančiu motoru kainuoja nuo 66,500 litų. Jeigu išlygintume jėgas Seat naudai, „Leon FR“ taip pat siūlomas su 1,8 litro benzininiu agregatu išvystančiu 180 arklio galių, tačiau oficialūs markės atstovai deja nesiūlo įsigyti šios modifikacijos. Tad tektų pasirinkti arba dyzelinę modifikaciją su 140 arklio galių arba pačią galingiausią „CUPRA“ modifikaciją su 265 arklio galiom.

Abudu automobiliai bazinėje komplektacijoje turės panašų įrangos lygį. Pradedant lengvo lydinio ratlankius, elektra valdomus langus, neblogą garso sistemą, valdymo mygtukus ant vairo ir pan.

Kuris kurį?

Pasirinkti vieną iš dviejų automobilių yra sunku. Kiekvienas turi savo stiprių, charizmatiškų ir neprilygstamų pusių. Seat „Leon FR“ yra nuostabus draugas norint tiesiog vairuoti ir džiaugtis spaudžiant akceleratoriaus pedalą. Alfa Romeo „Giulietta“ tuo tarpu sužavės savo charakteriu, elegancija, rafinuotumu ir paklusnumu. Iš tikro geriausias būdas išspręsti šią dilemą būtų taip. Alfa Romeo„Giulietta“ puikai tiks kelionėms į darbą, kelionėms su šeimą ir apskritai yra mielesnis automobilis naudoti kiekvieną dieną. Seat "Leon FR" tuo tarpu yra labiau vairuoti mėgstančio žmogaus automobilis. Nors automobilio variklis ir yra silpnesnis, tačiau išmetimo sistemos skleidžiamas garsas, sportiškas vairas ir kūną apglebiančios sėdynės sukuria visiškai kitokio automobilio charakterį. Jeigu garaže stovėtų abudu automobiliai, Seat "Leon FR" būtų puikus adrenalino užtaisas savaitgaliams, o Alfa Romeo, kaip ir minėjome anksčiau, mėgautumėmės kelionėms į darbą.Šaltinis: 100km.ltskaitliukas